fbpx
Lwy Opolskiej Turystyki po raz drugi
Lwy Opolskiej Turystyki po raz drugi
20 maja 2024
Dwa nowe ambulanse już na przełomie roku w Opolskiem
2 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

700 000 zł dla opolskiej turystyki

700 000 zł dla opolskiej turystyki

Początek sezonu turystycznego to dobra okazja do prezentacji zaplanowanych wydarzeń, wspartych z budżetu samorządu województwa. Mówili o nich na konferencji prasowej marszałkowie wraz z ich organizatorami.

Urząd marszałkowski od lat wspiera rozwój turystyki regionalnej, dofinansowując najważniejsze inicjatywy i wydarzenia. W tym roku w ramach ogłoszonego przez zarząd województwa dofinansowano aż 44 inicjatywy łączną kwotą 700 000 zł.

Marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła podkreśla, że sezon turystyczny w działalności urzędu marszałkowskiego trwa cały rok, ale oficjalnie rozpoczynamy go już w maju i na początku czerwca dużymi wydarzeniami. – Te różnorodne oferty są bardzo ciekawe, dlatego cieszymy się, że możemy pokazać siebie jako operatora turystyki. Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli skorzystać z naszej oferty. Myślę, że atrakcyjność regionu jest do tego wspaniałym kluczem– mówi Andrzej Buła.

– Sezon turystyczny zaczyna się rekordowo – zwraca uwagę wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. – Rekordowa również jest przeznaczona kwota – 700 tys. zł. Jako zarząd inwestujemy również w bezpieczeństwo naszych turystów. WOPR-owcy już czuwają nad naszym bezpieczeństwem na akwenach wodnych i są finansowani w dużej mierze ze środków województwa. Przekazaliśmy już 150 tys. zł oraz dwie łodzie motorowe, które czuwają nad bezpieczeństwem turystów na akwenie w Nysie oraz Turawie– dodaje wicemarszałek.

Prezes spółki Zamek Moszna Tomasz Ganczarek mówi, że sama spółka bezpośrednio nie może dostać wsparcia, ale stowarzyszenie przy niej działające już tak. – Stowarzyszenie „Sukces po opolsku” otrzymało dofinansowanie w wysokości 110 tysięcy złotych na organizację Międzynarodowych Targów Turystyki i Dziedzictwa, które w dniach 8-9 czerwca odbędą się na błoniach zamku – z radością informuje prezes.

W tym roku po raz czwarty odbędzie się też enofestiwal. – Otrzymaliśmy wsparcie w kwocie 20 tys. zł na kolejną edycję Enofestiwalu pod nazwą „Opolska turystyka 20 lat w Unii Europejskiej”. Jest to wydarzenie, podczas którego zostaną zaprezentowane opolskie winnice, serowarnie i inne atrakcje. Enoturystyka regionalna prężnie się rozwija, stając się silnym argumentem, zachętą i przeciwwagą dla kosztownej masowej turystyki zagranicznej– mówi Katarzyna Agata Święs-Kubara, prezes Fundacji na Rzecz Partnerstwa „EVENTS PARTNER”.

opolskie.pl