fbpx

Dwa nowe ambulanse już na przełomie roku w Opolskiem

700 000 zł dla opolskiej turystyki
700 000 zł dla opolskiej turystyki
26 maja 2024
Dobre wieści dla mieszkańców największego opolskiego osiedla
Dobre wieści dla mieszkańców największego opolskiego osiedla
10 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Dwa nowe ambulanse już na przełomie roku w Opolskiem

Samorząd Województwa Opolskiego przekazał Opolskiemu Centrum Ratownictwa Medycznego 200 tysięcy złotych dotacji na zakup dwóch nowoczesnych karetek wraz z wyposażeniem. Ich łączny koszt to 1,2 mln złotych. Wciąż rośnie liczba wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego, nowe pojazdy wzbogaca flotę opolskiego pogotowia i zapewnią lepsze zabezpieczenie pacjentów.

Zakup pojazdów wynika przede wszystkim z praktycznych potrzeb opolskiego pogotowia oraz perspektyw i planów, jakie stoją przed jednostką. Karetki są intensywnie eksploatowane, część z nich jest już dość wysłużona.

Jak zapowiada dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Jarosław Kostyła, prawdopodobnie od nowego roku dostawiane będą nowe zespoły ratownictwa medycznego w samym Opolu. – Żeby przeprowadzić postepowanie konkursowe, zamówić i wyprodukować te karetki jak zwykle potrzeba czasu. Cieszę się, że zawsze w kwestii wsparcia możemy liczyć na Zarząd Województwa Opolskiego – mówił. Jak wyjaśnił, z roku na rok rośnie liczba wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego. Średnia liczba wszystkich wyjazdów ZRM na dobę w samym Opolu to aż 60 razy, natomiast średnia liczna wyjazdów ZRM na dobę w rejonie operacyjnym OCRM – w tym m. Opole – wynosi 100. – Aby zabezpieczać naszych pacjentów pod kątem zdrowotnym, musimy dostawić zespoły ratownictwa medycznego. Będą to nowoczesne pojazdy, identyczne jak niedawno zakupione – z wyposażeniem, które może być wykorzystywane zarówno w zespołach „P”, czyli podstawowym, jak również „S” – specjalistycznym – zapowiedział Jarosław Kostyła.

O tym, że Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego zawsze może liczyć na wsparcie zapewniała wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura. – Te pojazdy są bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjentów z województwa opolskiego. Zespół OCRM to doskonali profesjonaliści. Dokładamy środki, aby nasi ratownicy i ratowniczki zawsze mogli udzielić natychmiastowej pomocy – mówiła.

opolskie.pl