fbpx

Edu Polskie Regiony. Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi

W sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych
26 listopada 2021
Konwent Marszałków Województw we Włocławku
2 grudnia 2021
Pokaż wszystkie

Edu Polskie Regiony. Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi

W związku z informacją o realizacji zadań w trybie hybrydowym przez coraz większą liczbę urzędów marszałkowskich, Związek Województw RP proponuje swoim Członkom bezpłatny cykl szkoleń modułowych na temat : „Kierowanie zespołem rozporoszonym w warunkach zmiany” .

Bezpłatny pakiet edukacyjny będzie realizowany w formule online, na który składa się kilka modułów szkoleniowych z obszarów związanych z tematem „Kierowanie zespołem rozporoszonym w warunkach zmiany” -szczególy: Cykl szkoleń

Dodatkowo do każdego z modułów proponujemy indywidulane konsultacje online, dla osób (reprezentujących członkowskie regiony), które zgłoszą taką potrzebę.

Szkolenie będą każdorazowo realizowane w czwartki w okresie od grudnia br. do stycznia 2022 r.

Można skorzystać z jednego, kilku bądź wszystkich webinarów – zależnie od indywidualnych potrzeb zainteresowanych osób.

Już w najbliższy czwartek , 9 grudnia br. godzinach 9.00-12.00 w zapraszamy na pierwszy webinar z cyklu, który będzie poświęcony zarządzaniu zmianą pt.  Zarządzanie zmianą – jak skutecznie pokierować zmianami organizacyjnymi.

Informacje o najbliższym szkoleniu: Nie jest trudno uzyskiwać dobre rezultaty, gdy wokół wszystko kwitnie, a ludzie pełni są optymizmu. Prawdziwy egzamin nadchodzi, gdy organizacja musi funkcjonować w sytuacji stagnacji lub rosnących wymagań i niepewności. Szczególnie boleśnie odczuwamy to w tzw. trudnych czasach. Niemal każda organizacja podkreśla wówczas znaczenie takich cech – jak “efektywność” czy “nastawienie na działanie”. Problem polega jednak na tym, że łatwiej jest ogłosić potrzebę wykazywania się tymi kompetencjami niż je posiąść. Według ekspertów od przywództwa aż 70% wszystkich inicjatyw zmiany nie udaje się. Podstawową przyczyną porażek przy wdrażaniu nowych rozwiązań w wielu organizacjach jest, wg badań, brak systematycznego zarządzania zmianą, a zwłaszcza jej “ludzkim” aspektem. Dlatego coraz częściej poszukiwane są możliwości rozwoju kompetencji w zakresie kierowania organizacją w okresie transformacji, gdyż, jak pokazuje praktyka rynkowa, kompetencje te stały się jednym z kluczowych elementów efektywnego działania.

Korzyści dla uczestników:

 • poznanie i lepsze zrozumienie mechanizmów rządzących procesem wdrażania zmian organizacyjnych,
 • rozwijanie umiejętności proaktywnego, efektywnego działania w zmiennym, trudnym otoczeniu.

Metody webinarium:

 • prezentacja
 • case study
 • ćwiczenia do wykonania we własnym zakresie
 • chat z uczestnikami

 

Program spotkania

 • Zmiany są nieuniknione czyli wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach
 • Reakcja ludzi na zmianę – od lęku do akceptacji – proces zmian oczami pracowników
 • Emocjonalna reakcja na zmiany negatywne i zmiany pozytywne
 • Funkcjonowanie zespołów pracowniczych w okresie zmiany – sposoby modyfikowania postaw wobec zmiany
 • Komunikacja w obliczu nadchodzących zmian – co, kiedy, komu i jak komunikować, by nie generować plotek i nie szerzyć paniki w zespole
 • Jak mogę pomóc pracownikom w okresie zmiany
 • Co mogę zrobić dla siebie w okresie zmian.

 

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.

Udział w webinarium jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy przez stronę www, zakładka szkolenia – należy wybrać właściwe szkolenie.

Szkolenia | Polskie Regiony

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy zwrócić szczególną uwagę podczas rejestracji na wpisanie poprawnego adresu e-mail, na który zostanie przesłany link udostępniający szkolenie.

Zgłoszenia można nadsyłać do 7 grudnia br.

W razie pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 12 362 69 68.

Informacje o prowadzącej: Adrianna Filiks – doświadczona konsultantka i trenerka, dyrektor personalny, coach, z ponad 20-letnią praktyką zawodową w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Ekspert w zakresie badania i wdrażania strategicznych obszarów ZZL takich, jak: Opracowywanie i wdrażanie strategii personalnych, strategii zarządzania różnorodnością pokoleniową, zarządzania zmianą, zarządzania w oparciu o kompetencje, strategii szkolenia i rozwoju personelu. Na poziomie operacyjnym wykonywanie: rekrutacji i selekcji, opracowywanie i wdrażanie procesów OnBoardingowych, systemów motywacyjnych, systemów szkoleń – analiza potrzeb szkoleniowych, wdrażanie oceny pracy, prowadzenie AC/DC. Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu.

Z wykształcenia psycholog organizacji i pracy, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również Podyplomowe Studium Prawa Pracy w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej, Uniwersytet Jagielloński oraz Podyplomowe Studium Coachingu, a także międzynarodowe studia menedżerskie (EMBA) we Francuskim Instytucie Zarządzania.

Prowadzi projekty szkoleniowe przygotowujące kadrę menedżerską I pracowników dużych organizacji do trudnego okresu zmian, w tym zarządzania zespołem, zarządzania różnorodnością pokoleniową, komunikowania zmian, prowadzenia trudnych rozmów i motywowania pracowników w zmianie.