fbpx

Kongres ekologiczny TOGETAIR 2021 pod patronatem ZWRP

łowienie ryb
Rybactwo. ZWRP w sprawie RLKS
13 kwietnia 2021
Jak uniwersalnie zaprojektować przestrzeń publiczną
15 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Kongres ekologiczny TOGETAIR 2021 pod patronatem ZWRP

15 uczelni wyższych, 16 marszałków województw, ponad 40 partnerów merytorycznych, w tym instytuty badawcze, organizacje pozarządowe, ministerstwa oraz instytucje międzynarodowe, a także media – wyrazili swoje poparcie dla idei Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2021 (21-23 kwietnia). Szczyt poprzedzony zostanie publikacją pierwszego Polskiego Multimedialnego Raportu Klimatycznego.

Trzy dni debat nt. ochrony klimatu odbędzie się 21, 22, 23 kwietnia. Będzie to w 100 proc. digitalowe wydarzenie online w bezpiecznej formule hybrydowej nadawane na żywo z głównego studia tv w Warszawie oraz z Brukseli.

Podczas trzech dni, odbędzie się ponad 16 debat tematycznych, w ramach których omawiane będą takie tematy proekologiczne jak m.in. konsekwencje zmian klimatycznych, walka ze smogiem, modernizacja ciepłownictwa, transformacja energetyczna, rozwój technologii wodorowej i przyszłość energetyki wiatrowej, a także niskoemisyjnego transportu, elektromobilności oraz przestawienie gospodarki na model cyrkulacyjny, oparty na recyklingu i ponownym wykorzystaniu surowców.

Tegoroczna edycja Szczytu Klimatycznego TOGETAIR to przede wszystkim ogromna skala dotarcia poprzez BEZPŁATNY streaming dostępny w takich mediach jak: WP.pl, Money.pl, PolsatNews.pl, Polskieradio24.pl, Interia.pl, ZielonaInteria.pl, Energetyka24, 300Gospodarka oraz na 540 regionalnych portalach Polska Press m.in. Polska The Times, naszemiasto.pl, strefabiznesu.pl, a także na Facebooku TOGETAIR.

Dzięki tak szerokiej relacji przekaz TOGATAIR dotrze do ponad 6 mln. Polaków zainteresowanych ekologią.

Ambicją TOGATAIR jest utrzymanie uwagi widzów, poprzez zapewnienie im satysfakcjonującego i wysoce merytorycznego contentu. Nowością tegorocznej edycji będzie „EKO-RING”. W ramach krótkiej (20 min.) formy skonfrontują się „jeden na jeden” przedstawiciele najbardziej przeciwstawnych ekologicznych poglądów.

Plusem dla odbiorców będzie fakt, że całość Szczytu Klimatycznego dostępna będzie także po wydarzeniu na stronie https://togetair.eu/, na kanale YouTube TOGETAIR oraz w specjalnie dedykowanej sekcji na money.pl https://www.money.pl/sekcja/szczytklimatyczny/ .

Tegoroczną edycję Szczytu relacjonować będzie również brukselski EurActiv – zajmujący się polityką europejską, a także bardziej dogłębną analizą polityk UE m.in. w obszarze energii i środowiska. Dzięki temu Polski głos ekologii będzie słyszany w Europie i na świecie.

We współpracy z międzynarodowym partnerem Business & Science Poland (BSP) – zrzeszenia pracodawców, który łączy doświadczenia polskich przedsiębiorstw i instytutów naukowych z agendą Unii Europejskiej – realizowany będzie panel dot. węglowego mechanizmu korekcyjnego na granicach UE (CBAM).

Natomiast tematy sprawiedliwej transformacji, racjonalnej przyszłość polskiej energetyki i górnictwa, czy zeroemisyjne systemy energetyczne komentowane będą z perspektywy przedstawicieli instytucji międzynarodowych, takich jak:

  • Janusz Wojciechowski, Europejski Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny UN Global Compact w Polsce, Przedstawiciel Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce (United Nations Global Compact – UNGC)
  • Jorgo Chatzimarkakis, Secretary General Hydrogen Europe
  • Giles Dickson, CEO Wind Europe
  • Maciej Golubiewski, EU Commissioner’s Cabinet Head
  • Tomasz Chmal, Prezes Zarządu BSP

Jak zapewniają organizatorzy, TOGATAIR to szerszy wymiar rozmów o ekologii, w ramach którego najlepsi eksperci, liderzy i firmy: informują, wyjaśniają i pokazują kierunki zmian, które powinny zostać podjęte na polu ekologii.
Najważniejszym aspektem Szczytu jest wywieranie nacisku na realne zmiany, a także edukowanie i dotarcie z wiedzą o tym, że wybierając działania neutralne dla powietrza, zielone, odnawialne źródła energii, zarówno w kontekście ogrzewania, źródeł prądu czy elektromobilności pozytywnie wpłynie to na zdrowie wszystkich Polaków.

Wydarzenie objęte jest patronatem Związku Województw RP (Polskie Regiony).

źródło: materiały organizatora