fbpx

Miliony dla opolskich organizacji sportowych

maseczki
Maseczki dla opolskich hospicjów
29 stycznia 2021
minister Jarosińska
Konsultacje Umowy Partnerstwa w województwie opolskim
12 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Miliony dla opolskich organizacji sportowych

bieżnia, stoper

Pierwsze tegoroczne umowy z beneficjentami otwartych konkursów ofert są już podpisane – 2 miliony 300 tys. zł zarząd województwa opolskiego przeznaczył dla organizacji sportowych na działania dotyczące współpracy interdyscyplinarnej środowisk sportowych w 2021 roku.

 

– To o 300 tys.  zł więcej niż w roku ubiegłym na ten cel, a wiec realizujemy nasze zapowiedzi kontynuacji i systematycznego zwiększania finansowania działalności organizacji pozarządowych – mówił marszałek województwa Andrzej Buła podczas spotkania z beneficjentami.  – Ten konkurs traktujemy jak fundament organizacyjny i finansowy rozwoju sportu młodzieżowego w regionie – podkreślał marszałek. Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca dodawał, że mimo pandemii i związanych z ty ograniczeń, zarząd stara się zwiększać dofinansowanie dla tych środowisk, które kształcą młodzież w wielu dyscyplinach sportowych.  – To pozwala nam m.in. na zwiększenie liczby osób w kadrze marszałkowskiej i bardziej efektywne szkolenie na wysokim poziomie rezerw kadr sportowych w regionie.

Obecny na spotkaniu przewodniczący sejmikowej komisji zajmującej się m.in. sportem Janusz Trzepizur cieszył się z przyznanych dotacji i podkreślał, ze mimo pandemii i trudnego roku wielu opolskich sportowców zdobywało sukcesy w swoich dziedzinach. – O tym przypomnimy sobie wkrótce, gdy będziemy wręczać nagrody i stypendia sportowe – mówił.

Pieniądze podzielone przez zarząd przeznaczone są na sport akademicki, szkolny i organizację sportu przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.

 

Zadania, które otrzymały dotację to:

 

  1. Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe na zadanie pn. „Opolskie Biuro Związków Sportowych” – 1 530 000 zł (dotacja w 2020 r. 1 230 000 zł ).
  2. Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe na zadanie pn. „WZ LZS współpracuje interdyscyplinarnie” – 260 000 zł (dotacja w 2020 r. 250 000 zł ).
  3. Akademicki Związek Sportowy Klubu Uczelnianego Politechniki Opolskiej na zadanie pn. „Upowszechnianie kultury fizycznej w środowisku akademickim Opolszczyzny poprzez wsparcie szkolenia sportowego oraz zarządzania i wymiany informacji klubów sportowych” – 360 000 zł (dotacja w 2020 r. 340 000 zł ).
  4. Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” na zadanie pn. „Igrzyska Szkół – szkolne rozgrywki wojewódzkie w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego szkół na terenie województwa opolskiego, oraz dofinansowanie udziału szkół w finałach krajowych” – 150 000 zł (dotacja na tym samym poziomie co w roku ubiegłym).