fbpx

Praca zdalna w samorządach. Spotkanie KWRiST z premierem

protest
Samorządowcy nie inspirują protestów
29 października 2020
posiedzenie plenarne Komisji Wspólnej
Z październikowego posiedzenia plenarnego KWRiST
3 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Praca zdalna w samorządach. Spotkanie KWRiST z premierem

wideokonferencja z premierem

3 listopada wchodzi w życie rozporządzenie wprowadzające pracę zdalną w samorządach. Przedstawiciele strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz wiceprzewodniczący ze strony rządowej Komisji Paweł Szefernaker spotkali się w tej sprawie z premierem rządu Mateuszem Morawieckim
Spotkanie odbyło się w sobotę 31 października w trybie zdalnym. Związek Województw RP reprezentowali: Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego oraz Jakub Mielczarek, dyrektor Biura ZWRP.
Strony spotkania zwróciły uwagę na konieczność utrzymania aktywności gospodarczej (rejestracja nowych podmiotów) oraz inwestycyjnej (przetargi, pozwolenia na budowę itp.).
Ponadto obie strony uzgodniły też wspólne wystąpienie do Senatu RP o uwzględnienie w ostatniej nowelizacji tzw. ustawy covidowej kwestii zawieszenia bądź odroczenia biegu spraw administracyjnych oraz uelastycznienia innych terminów i procedur, które ustawy wyznaczają w sposób sztywny, a których pełne dotrzymanie nie będzie możliwe w trybie pracy zdalnej.
W załączeniu komunikat wydany po spotkaniu przez stronę samorządową.
Komunikat 31.10.2020