fbpx
Koszalin ma nowoczesne Centrum Opieki Długoterminowej
6 listopada 2023
Marszałek z wizytą na Konferencji Samorządów Uczniowskich Xu
Marszałek Zachodniopomorskiego z wizytą na Konferencji Samorządów Uczniowskich Xu
20 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Spotkanie Pokoleń w Teatrze Polskim w Szczecinie

Spotkanie Pokoleń w Teatrze Polskim w Szczecinie

Tradycją stały się spotkania Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego z przedstawicielami środowisk kombatanckich z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku w wydarzeniu organizowanym w Teatrze Polskim w Szczecinie, 7 listopada br., udział wzięło blisko 500 osób.

Bohaterami spotkania byli kombatanci, pionierzy ziemi zachodniopomorskiej, osoby szczególnie zasłużone w pielęgnowaniu polskości i budowaniu tożsamości regionu, harcerze oraz młodzież szkolna.

Wydarzenie rozpoczęło się słowami marszałka Olgierda Geblewicza – 11 listopada to święto każdej Polki i każdego Polaka, które gromadzi nas koło wspólnych wartości, koło biało-czerwonej. To święto, gdzie oddajemy hołd tym wszystkim, którzy swoje życie i zdrowie oddali Rzeczpospolitej.

W tym dniu przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Teresa Kalina oraz członkowie zarządu województwa Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek wręczyli złote i srebrne Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego, a także wyróżnienia za zasługi na rzecz regionu.

Spotkanie Pokoleń tradycyjnie urozmaicił program artystyczny. Pieśni i piosenki narodowe wykonali uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie.

źródło: wzp.pl