fbpx

Ludzie regionów – Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Lubelskie – idealne na jesień. Wschodnia część powiatu puławskiego
29 października 2023
Webinar dot. wdrożenia e-faktur
13 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Ludzie regionów – Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Zapraszamy na kolejną publikację z cyklu „Ludzie regionów”, w których przedstawiamy marszałków oraz wicemarszałków wszystkich województw w Polsce. Dotychczas prezentowaliśmy już gospodarzy województw:

Ostatnio przemieszczamy się na Dolny Śląsk. Poznaliście już marszałka Cezarego Przybylskiego, ora zatem na wicemarszałka – Grzegorza Macko. Miłej lektury!

GRZEGORZ MACKO – wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za gospodarkę, obszary wiejskie i środowisko.

Urodził się 6 września 1992r. w Wałbrzychu, mieszka w Szczawnie Zdroju. Od 2019 roku Ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu z zakresu Zarządzania i Inżynierii Produkcji oraz Ekonomii. Jest absolwentem podyplomowych studiów z zakresu Zarządzania Projektami na Politechnice Wrocławskiej, ponadto ukończył studia Executive Master of Business Administration.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze prywatnym, gdzie odpowiadał za procesy HR oraz w administracji rządowej – w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2018 roku Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego reprezentujący okręg wałbrzyski.

Działalność społeczną rozpoczynał w szkole średniej w ramach zaangażowania w Młodzieżowej Radzie Miasta Wałbrzycha. W trakcie studiów członek samorządu studenckiego reprezentujący studentów w Senacie Uniwersytetu Ekonomicznego i Radzie Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego.