fbpx

Ludzie regionów – Marcin Krzyżanowski – wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Za nami obrady Komisji ds. Ochrony Zdrowia ZWRP
17 listopada 2023
Skarbnicy województw dyskutowali w ramach Komisji Finansów ZWRP
23 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Ludzie regionów – Marcin Krzyżanowski – wicemarszałek województwa dolnośląskiego

MARCIN KRZYŻANOWSKI – wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Zapraszamy na kolejną publikację z cyklu „Ludzie regionów”, w których przedstawiamy marszałków oraz wicemarszałków wszystkich województw w Polsce. Dotychczas prezentowaliśmy już gospodarzy województw:

Ostatnio przemieszczamy się na Dolny Śląsk. Poznaliście już marszałka Cezarego Przybylskiego, a także wicemarszałka – Grzegorza Macko. Dziś zatem wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. Miłej lektury!

MARCIN KRZYŻANOWSKI – wicemarszałek województwa dolnośląskiego

Urodził się 16 lipca 1979 r. we Wrocławiu. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Radny Województwa Dolnośląskiego (2018- ), Radny Rady Miejskiej Wrocławia (2014-2018), Doradca Wojewody Dolnośląskiego, Pełnomocnik Wojewody Dolnośląskiego ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe.

Przez wiele lat pracował w Urzędzie Miejskim Wrocławia w Biurze Prezydenta oraz w Wydziale Edukacji. Związany z sektorem organizacji samorządowych. Głosami wrocławskich NGO wybrany do Wrocławskiej Rady Pożytku Publicznego.

Posiada doświadczenie w obszarze funduszy europejskich. Przygotowywał i realizował projekty dotyczące aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Był członkiem Komitetu Monitorującego RPO Dolny Śląsk. Pracował w Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego, z ramienia której był mediatorem w konfliktach pracowniczych.

Żonaty, tata Ignacego. Amator pieszych wycieczek oraz górskich szlaków turystycznych. Miłośnik podróżowania i odkrywania nowych zakątków świata.