fbpx

Ludzie regionów – Grzegorz Schreiber – marszałek województwa łódzkiego

Ludzie regionów – Miron Sycz – wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego
23 lutego 2024
Lutowe obrady Komisji ds. Ochrony Zdrowia ZWRP
Lutowe obrady Komisji ds. Ochrony Zdrowia ZWRP
29 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Ludzie regionów – Grzegorz Schreiber – marszałek województwa łódzkiego

Zapraszamy na kolejną publikację z cyklu „Ludzie regionów”, w których przedstawiamy marszałków oraz wicemarszałków wszystkich województw w Polsce. Dotychczas prezentowaliśmy już gospodarzy województw:

Dziś zapraszamy Państwa do województwa łódzkiego. Tradycyjnie prezentację regionu rozpoczynamy od przybliżenia jego gospodarza. Przed Państwem marszałek Grzegorz Schreiber. Zapraszamy!

Grzegorz Schreiber – Marszałek Województwa Łódzkiego 

Urodził się w 1961 roku w Bydgoszczy. Tam też ukończył filologię polską na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Był wiceprezydentem miasta. Pełnił też funkcję pełnomocnika prezydenta miasta ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi. Przez 4 lata zasiadał w radzie miejskiej. Był radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym sprawował funkcję wiceprzewodniczącego. Swoją polityczną karierę rozpoczął na początku lat 90. Był posłem na Sejm I i III kadencji. Pełnił funkcję sekretarza klubu parlamentarnego PiS.

Do Sejmu VII i VIII kadencji został wybrany jako poseł Ziemi Sieradzkiej. Sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Od września 2016 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Funkcję marszałka województwa łódzkiego pełni od 2018 roku.

Prywatnie wielbiciel gry w szachy. Mąż i ojciec trzech synów.