fbpx

Ludzie regionów – Piotr Adamczyk – wicemarszałek województwa łódzkiego

Trzydniowy zjazd Zespołu Skarbników Województw RP w Zielonej Górze
Trzydniowy zjazd Zespołu Skarbników Województw RP w Zielonej Górze
7 marca 2024
Dwudniowe spotkanie Zespołu Geodetów Związku Województw RP
12 marca 2024
Pokaż wszystkie

Ludzie regionów – Piotr Adamczyk – wicemarszałek województwa łódzkiego

Zapraszamy na kolejną publikację z cyklu „Ludzie regionów”, w których przedstawiamy marszałków oraz wicemarszałków wszystkich województw w Polsce. Dotychczas prezentowaliśmy już gospodarzy województw:

Ostatnio zaprosiliśmy Państwa do województwa łódzkiego i przedstawiliśmy jego gospodarza – marszałka Grzegorza Schreibera. Dziś wobec tego kolej na wicemarszałka – Piotra Adamczyka.

Piotr Adamczyk – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego 

Absolwent pedagogiki na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach – filia w Piotrkowie Trybunalskim oraz studiów podyplomowych w zakresie planowania i zarządzania w ochronie zdrowia w Międzynarodowej Szkole Menedżerów.

Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego od 2014 roku – przewodniczący klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów, członek Komisji Rozwoju Regionalnego, Gospodarki i Bezpieczeństwa. Wcześniej w okresie 2006 – 2014 radny Rady Miejskiej w Łodzi. W latach 1999 – 2006 pracował w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, później prowadził własną działalność gospodarczą.

Wieloletni animator i wychowawca młodzieży w salezjańskim Oratorium i SL SALOS przy parafii św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi.