fbpx

Ludzie regionów – Zbigniew Ziemba – wicemarszałek województwa łódzkiego

5 lat współpracy ZWRP i Niepodległej
5 lat współpracy ZWRP i Niepodległej
23 marca 2024
Zespół Kontroli Zarządczej i Audytu ZWRP spotkał się w Opolu
Zespół Kontroli Zarządczej i Audytu ZWRP spotkał się w Opolu
27 marca 2024
Pokaż wszystkie

Ludzie regionów – Zbigniew Ziemba – wicemarszałek województwa łódzkiego

Zapraszamy na kolejną publikację z cyklu „Ludzie regionów”, w których przedstawiamy marszałków oraz wicemarszałków wszystkich województw w Polsce. Dotychczas prezentowaliśmy już gospodarzy województw:

Ostatnio zaprosiliśmy Państwa do województwa łódzkiego i przedstawiliśmy jego gospodarza – marszałka Grzegorza Schreibera, także  wicemarszałka – Piotra Adamczyka. Dzisiaj więc pora na drugiego z wicemarszałków – Zbigniewa Ziembę. Zapraszamy do lektury!

Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego 

Ukończył studia magisterskie na kierunku historia na Wydziale Filologiczno- Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz studia licencjackie w zakresie poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy wymienionej uczelni. Absolwent studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Gospodarstwa Krajowego oraz zarządzania na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zdobywając dodatkowe kwalifikacje zdobył dyplom Executive MBA w Szkole Głównej Menedżerskiej Collegium Humanum w Warszawie.

W latach 2006 -2018 Radny Rady Powiatu Piotrkowskiego przez trzy kadencje. Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego w latach 2006 –2010. Od roku 2018 roku wicemarszałek województwa łódzkiego. Jest pasjonatem historii lokalnej i autorem artykułów i książek opisujących przeszłość regionu piotrkowskiego. Uprawia biegi przełajowe, długodystansowe, aktywnie praktykuje szeroko rozumianą rekreację sportową. Miłośnik zwierząt i motoryzacji.